15 РОКІВ ПРАВОЗАХИСНОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МПДО Поліції (ВІДЕО)

      Що до діяльності ГО«ШТАБ МОНІТОРИНГУ ПРАВООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ПОЛІЦІЇ» скорочено ГО «МПДО ПОЛІЦІЇ»

youtu.be/Bg6oT2i14x0    

Організація громадського контролю правоохоронних органів поліції створена 6 листопада 2008р за ініціативою Громадської ради ГУМВСУ у Харківський Області при підтримки Ю.В.Чумака, помічника міністра МВСУ та узгоджено з керівництвом ГУМВСУ у Харківський Області, Генералом В.Й.Разводовським. На той час законодавства потребувало для моніторингу діяльності міліції дозволу самої міліції зараз такого немає.

   Згідно до правил членства в  ГО «МПДО ПОЛІЦІЇ» громадянин отримавши посвідчення «ПРАВОЗАХИСНИКА»  повинен сумлінно відноситись до своїх обов’язків,  уповноваженого до виконання статутного завдання а саме: 3.2.1. Збір, фіксація, оприлюднення інформації щодо корупції та не правових дій з боку працівників національної  поліції. Далі за статутною процедурою всі матеріали котрі на наш погляд свідчать про незаконні дії співробітників поліції нашими юристами опрацьовуються та передаються державним органам надзору або безпосередньо до суду. 3.2.2. Взаємодія з процесуальними органами контролю МВСУ та сприяння попередженню неправових дій силовиков…..

     За весь час роботи  ГО «МПДО ПОЛІЦІЇ» ПРАВОЗАХИСНИКАМИ, стали більше 2000 громадян. Ми можемо пишатися не тільки кількістю само-освічених людей а і кількістю матеріалів переданих у прокуратуру та ВБ МВСУ. Також за нашою ініціативою було  ініційовано декілька таких проектів як «корупція стоп» у УМВСУ в Харківській області у 2009 році, також з Обласною прокуратурою викрили та припинили діяльність десятків місць продажу  сурогатного алкоголю.

За весь час нашого існування не було жодного випадку корупційного злиття, або дій членів організації які користуючись своїм статусом застосовували його не за призначенням або неправомірних цілях.    

    Навмисне перешкоджання  правозахисною діяльності представниками влади в тому числі представниками силових структур є злочин і відповідає статтям кримінального кодексу України: 364,368,368-2,369. Згідно до міжнародних  норм і перш за все Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, права переслідування правозахисної діяльності, підпадає під визначення як кримінальний злочин який є суспільно небезпечний.                                                                                                                                                                              В Україні зараз почастішали випадки перевищення своїх повноважень співробітниками Національної поліції, більшість цих випадків доводиться на так зване «співробітництво»  місцевих ТЦК з окремими представниками  районних відділків Національної поліції  бо законних підстав для  співпраці  що до виявлення так званих «ухилянтів»  немає.

  

Керівник "Штабу"Власенко С.В.