Штаб мониторинга деятельности правоохранительных органов


Вернуться в раздел

ПОЗОВНА ЗАЯВА Про захист прав споживача й права власності

  У ______________міський суд
  ____________ області

  ПОЗИВАЧ : ІВАНОВА ТЕТЯНА ІВАНІВНА,
  _____ 19__ року народження,
  зареєстрована: ____,__________ область,
  м.________, вул. Фрунзе 84/60, проживає:  
  ___________область,________ район,
  с._______, вул._________

  ВІДПОВІДАЧ : ВП УСС ДП «_______»
  _____(місцезнаходження)


  Про захист прав споживача й права
  власності

ПОЗОВНА ЗАЯВА

 Я є співласницею квартири, розташованої за адресою: м.__________, вул.Фрунзе 84/60. Дана квартира була приватизована мною й членами моєї родини - чоловіком Івановим Миколою Яковичем і сином Івановим Денисом Миколайовичем в 1995 році.
 Разом з родиною я виїхала з м.________ для проживання у ________область, де ми й проживаємо в цей час.
 В 1998 році, відповідно до рішення __________ міськвиконкому, наша квартира була відключена від центрального опалення. Відключення було зроблено ККП ВП УСС ДП «________». Доступ у квартиру працівникам ККП надала моя сестра, що проживає в м._______, Сидорова Людмила Іванівна, у якої перебували ключі від неї.
 У цей час я приїхала до м.________ для того, щоб погасити заборгованість по комунальних платежах, які я повинна була здійснювати, і підготувати для продажу квартиру, тому що моя сім'я наміру в ній проживати не має. Після візиту до ККП я зненацька для себе з'ясувала, що крім заборгованості по квартирній платі (що я визнаю), також є заборгованість і по опаленню. Дану послугу мені не надавали, але плату за неї справно нараховували. І це при тім, що в ККП знали про те, що тепло у квартиру не поставляється, тому що їм же й було його відключено. Заборгованість із 1998 року склала 1700 грн. 94 коп.
 Анулювати заборгованість, як неіснуючу, у ККП категорично відмовилися. Незважаючи на це, мені був виданий на руки акт, що вказує, що дійсно квартира була відключена від центрального опалення в 1998 році. Також необхідно відзначити, що якби я навіть і користувалася послугами теплопостачання, то претензій до мене ніхто не пред'являв і ніхто не міг би стягнути з мене заборгованість більш ніж за 3 роки.
 У відповідності із ст. 901 ЦК України, за договором про надання послуг одна сторона зобов'язана зробити (надати) послугу, що споживається, а друга сторона оплатити виконану послугу. Оскільки послуга перестала надаватися, у мене відпала необхідність й обов'язок її оплати.
Відповідно до Пленуму Верховного Суду України №5 від 12.04.1996р. «Про практику розгляду цивільних справ за позовами про захист прав споживачів» послуги в сфері комунального обслуговування є предметом розгляду справ про захист прав споживача. Я є споживачем послуг, що поставляються відповідачем і мої права, як споживача, були порушені.
 У відповідності зі ст. 391 ЦК України, власник має право вимагати усунення перешкод у здійсненні їм права користування й розпорядження своїм майном. Порушення моїх прав, як споживача, створює такі перешкоди. Так, на дійсний момент, я не можу вчинити із квартирою яку-небудь операцію через те, що мені не надають довідку про відсутність заборгованості та й знайти покупця на квартиру із заборгованістю буде проблематично.
 Своїми діями відповідач заподіяв мені моральні страждання. Я змушена затриматися в м.______ понад запланований строк, оформити доручення на ім'я представника для необхідності від'їзду, ходити в різні інстанції, звертатися за юридичною допомогою й нарешті звернутися до суду. Крім того, саме усвідомлення того, що з мене вимагають оплати не наданих послуг , спричинило моральні переживання. Розмір заподіяної моральної шкоди я оцінюю в 1000 грн.
 На підставі викладеного, у відповідності із ст..ст.3,24 Закону України «Про захист прав споживачів»,ст..ст.391,901 ЦК України, ст.ст. 3,7,119,120 ЦПК України,-
прошу:

 Захистити мої права, як споживача послуг й як власника квартири, розташованої за адресою:_______ область, м._______, вул. Фрунзе 84/60, зобов'язавши ВП УСС ДП «_________» звільнити мене від сплати нарахованої заборгованості по теплопостачанню в розмірі 1700 грн.94 коп.
 Стягнути з ВП УСС ДП «_________» на мою користь у рахунок відшкодування моральної шкоди 1000 грн.
Звільнити мене від сплати судового збору у відповідності із ст..24 Закону України «Про захист прав споживачів».  
  додаток:

  1.копія позовної заяви з копіями документів
  2.довідка ККП
  3.акт ККП
  4.копія паспорта
  5.копія свідоцтва про право власності

  ________ 200_ р.

  ________________________ Іванова Т.І.


 

Вернуться в раздел